Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Aktualności

   Bal Jesieni

We wrześniu w naszym przedszkolu odbył się Bal Jesieni. W tym dniu rodzice przygotowali dzieciom pomysłowe i kolorowe jesienne stroje. Były barwne korowody, wężyki, kółka i kółeczka. Odbyła się również prezentacja jesiennych strojów. Każda z grup zaśpiewała przygotowaną piosenkę o tematyce jesiennej. Wszystkie dzieci wspaniale się bawiły.

          

   Cykl zajęć spotkania ze zwierzętami "Sowy"

Dziś w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty przyrodnicze z udziałem zwierząt organizowane przez Odlotowe Pokazy. Tym razem poznaliśmy Sowy. Dowiedzieliśmy się o nich wiele ciekawych informacji oraz pogłaskaliśmy ich miękkie pióra.

          

   Mali Odkrywcy - eksperymenty

Miesiąc wrzesień obfitował w różne eksperymenty i doświadczenia. Przedszkolaki wcielili się w małych naukowców. Dzieci poznały właściwości wody, soli, powietrza poprzez obserwacje i proste doświadczenia wyciągały wnioski. Zabawy badawcze dostarczyły dzieciom niezliczone ilości nowych przeżyć i wrażeń. Dzieci szukały odpowiedzi na pytanie, dlaczego tak się dzieje? Działania badawcze są kreatywne, dzięki czemu dzieci poszerzają swoją wiedzę, uruchomiają wyobraźnię, koncentrację uwagi, spostrzegawczość, wytrwałość, mogą pokonywać przeszkody i próbować różnych możliwości.

          

   Pasowanie na przedszkolaka

Pasowanie na przedszkolaka to uroczystość, która na stałe zagościła w kalendarzu imprez naszego przedszkola. Jest to bardzo ważne wydarzenie w życiu zarówno dzieci jak i ich rodziców, a także nauczycieli. Pozwala ono na wytworzenie atmosfery wzajemnego zaufania i otwartości. Wzmacnia więzi emocjonalne z dziećmi, rodzicami i nauczycielami. Daje im poczucie pozytywnego obrazu siebie. Stwarza możliwość prezentacji pierwszych umiejętności i wiadomości zdobytych przez najmłodsze dzieci w przedszkolu.

     

   Wycieczka edukacyjna "Zagroda Bednarza"

Dzieci wraz z opiekunami wyjechały na wycieczkę do ” Zagrody Bednarza “w Bednarach, gdzie zostaliśmy przywitani przez właścicieli ubranych w tradycyjne stroje łowickie. Uczestnicy poznali zawód Bednarza i przyjrzeli się z bliska jego pracy.  Przedszkolaki z bliska zobaczyły urządzenia wykorzystywane dawno temu w domach przez ich dziadków lub pradziadków”  między innymi: maszynę do robienia lodów, gofrownicę, maszynkę do robienia cukierków, “mikser” ręczny, żelazko z duszą, tarę do prania. Dzieci samodzielnie z niewielką pomocą opiekunów wykonywały starodawną zabawkę z sitowia oraz ukręcały  masło dawnym sposobem. Chlebek posmarowany własnoręcznie zrobionym masłem smakował wyśmienicie. Dzieci zapoznały się z metodą samodzielnego wykonania lizaków, które następnie dostały pięknie zapakowane do domów. Wycieczka bardzo się podobała przedszkolakom. Chcemy bardzo podziękować Gospodarzom za miłe  przyjęcie i przygotowane atrakcje.

        

   Warsztaty Pszczelarskie  

Nasze przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach pszczelarskich prowadzonych przez pszczelarza pana Macieja. Zajęcia te miały na celu zapoznanie dzieci z życiem pszczół i ich ogromną rolą, jaką pełnią w środowisku naturalnym. Podczas warsztatów przedszkolaki poznały pracę pszczelarza, budowę ula, etapy powstawania miodu. Dowiedziały się, jak wybiera się miód z ula i do czego służą takie tajemnicze sprzęty jak podkurzacz, dymka i ramka. Dzieci zapoznały się z tym, jak wygląda pszczoła oraz jaki jest podział ról i organizacja życia w pszczelej rodzinie. Poznały zasady bezpiecznego kontaktu z tymi owadami oraz miały możliwość zobaczyć stroje pszczelarskie i dowiedzieć się o znaczeniu ich kolorów, a także przymierzyć dziecięcy strój pszczelarski. Przedszkolaki dowiedziały się, że w zawodzie pszczelarza głównym zadaniem jest ochrona i dbanie o pszczoły, a nie zdobycie miodu. Warsztaty prowadzone przez pana Macieja były bardzo ciekawe i pouczające, uzmysłowiły naszym podopiecznym, jak bardzo nasze życie związane jest z pszczołami i dlaczego należy je chronić.

        

   Dzień Drzewa

Co roku 10 października obchodzimy w Polsce Dzień Drzewa, który jest elementem edukacji ekologicznej. Z okazji tego święta odbyły się w naszym przedszkolu zajęcia związane z tematyką drzew. Dzieci poprzez zabawę poznały rodzaje drzew, ich znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody. Dzieci wykonały pracę plastyczną ,,Jesienne drzewo,, przyklejając liście i inne materiały według własnego pomysłu. W czasie zabaw w ogrodzie przedszkolnym oglądały drzewa, dotykały ich kory, liści oraz przytulały się do nich. Udał nam się także upiec drzewa na warsztatach kulinarnych.

        

   Dzień Pluszowego Misia

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo “czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!” W przedszkolu jak co roku święto pluszowego misia jest obchodzone bardzo szczególnie. Tego dnia każde dziecko przynosi do przedszkola swojego najmilszego misia. W tym roku naszą uroczystość zaczęliśmy od przywitania wszystkich przedszkolaków i ich misiów, następnie bawiliśmy się przy misiowych przebojach, rozmawialiśmy o znanych i lubianych misiach z dziecięcych bajek. Na koniec czekał na dzieci słodki poczęstunek. Uroczystość przebiegła w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze.

        
   Dzień Chleba